Usługi tokarskie CNC

Home

Usługi tokarskie CNC

Szybki kontakt

Kontakt

Wandy 16B
40-322 Katowice

info@krm-trade.pl

(+48) 796 369 439

Usługi tokarskie CNC

Usługi tokarskie CNC - zakład tokarskie | KRM Metal Working

Trudno wyobrazić sobie obróbkę skrawaniem metali bez toczenia. Ta doskonale znana technika w wielu branżach jest podstawą, jeśli chodzi o produkcję i kształtowanie detali. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde (nawet najbardziej skomplikowane) zlecenie. Prace tokarskie CNC nie mają przed nami tajemnic. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że zrobimy to lepiej, niż inni.

Prace tokarskie CNC – jakie materiały?

Podobnie jak inne zakłady tokarskie obrabiamy głównie elementy z następujących materiałów:

N

stale stopowe;

N

stale nierdzewne;

N

stopy metali kolorowych;

N

stopy aluminium;

N

żeliwa.

Prace tokarskie CNC – etapy

Produkcja detali z użyciem technologii toczenia CNC składa się z kilku zasadniczych etapów.

    1. Projektowanie elementu z wykorzystaniem technik komputerowych (CAD).
    2. Tworzenie na podstawie projektu planu sterowania maszynami.
    3. Wykonanie produktu (CNC).

Toczenie CNC – jak to działa?

Operator, korzystając z intuicyjnego interfejsu, wprowadza do systemu wszystkie niezbędne dane. Komputer przetwarza to na działanie, dobierając parametry pracy do konkretnego zlecenia czy detalu. W trakcie pracy obrabiarki istnieje możliwość korygowania współrzędnych oraz innych danych tak, by uzyskać maksymalnie zadowalający efekt.

Toczenie polega na obróbce obracającego się detalu przy pomocy narzędzia tokarskiego (noża) poruszającego się ruchem posuwistym. Ta technika obróbki skrawaniem przeznaczona jest do formowania powierzchni zewnętrznych (toczenie) i wewnętrznych (wytaczanie). Prace tokarskie z użyciem techniki CNC wymagają od 2021-02-01 operatora zainstalowania właściwego narzędzia, wprowadzenia danych i kontrolowania przebiegu całego procesu. Wszystkie inne czynności automatycznie wykonuje maszyna, przez co znacząco wyeliminowano ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego.

Usługi tokarskie CNC – dlaczego my?

Zdajmy sobie sprawę z tego, że najlepsze zakłady tokarskie muszą być na bieżąco z postępem technologicznym. Z tego powodu cyklicznie wdrażamy nowe rozwiązania, poprawiające wydajność procesu i zwiększające jakość uzyskiwanych detali. Doskonale wyposażony park maszynowy oraz wykwalifikowany personel to gwarancja powtarzalności elementów i znakomitego odwzorowania założeń projektowych.