Toczenie CNC

Home

Toczenie CNC

Szybki kontakt

Kontakt

Wandy 16B
40-322 Katowice

info@krm-trade.pl

(+48) 796 369 439

Toczenie CNC

Toczenie CNC - frezowanie | KRM Metal Working

Codziennie korzystamy z mnóstwa przedmiotów, które nie powstałyby, gdy nie technika obróbki skrawaniem, taka jak toczenie. Przyjrzyj się możliwościom, jakie oferuje i powierz zlecenie profesjonalistom.

Toczenie/frezowanie CNC – różnice

Choć zarówno toczenie, jak i frezowanie to techniki obróbki skrawaniem, polegające na kształtowaniu detalu poprzez zdejmowanie warstw materiału za pomocą narzędzia, procesy te różnią się od siebie.

Toczenie CNC

Ruch główny (obrotowy) wykonywany jest przez obrabiany przedmiot, ruch prostoliniowy posuwisty wykonuje zaś narzędzie. Ostrze w czasie pracy ma ciągły kontakt z elementem.

Przeznaczenie: obróbka brył obrotowych (m.in. stożki, kule, gwinty, wałki).

Frezowanie CNC

Ruch główny (obrotowy) wykonywany jest przez narzędzie skrawające, ruchowi posuwistemu poddawany jest zaś obrabiany element. Ostrza nie pracują jednocześnie, obrabiają detal jedno po drugim.

Przeznaczenie: obróbka powierzchni płaskich i kształtowanych (m.in. gwinty, rowki, koła zębate).

Toczenie CNC – zasada działania

Zadaniem operatora jest przeniesienie założeń projektowych do sterownika komputera. Ten zaś uwzględniając algorytmy, steruje obrabiarką w zakresie układu współrzędnych przy użyciu wielu czujników. Tokarki CNC, podobnie jak inne maszyny sterowane numerycznie wykorzystują zamknięty układ zapętlonego sprzężenia zwrotnego, co można tłumaczyć, jako ciągłe korygowanie i przywracanie do określonego położenia wszystkich ruchomych elementów obrabiarki.

Zalety toczenia CNC

Usługi toczenia CNC (obrabiarką sterowaną numerycznie) niosą ze sobą mnóstwo wymiernych korzyści. Jakich? Oto one:

N

Powtarzalność elementów – po wprowadzenia założeń projektowych do komputera, detal wykonywany jest identycznie bez względu na ilość powtórzeń.

N

Szybkość produkcji – wydajności tokarki CNC nie da się osiągnąć konwencjonalnymi metodami. Uzyskanie wysokiej dokładności nie wpływa na zmniejszenie szybkości wytwarzania detali.

N

Znakomita precyzja – komputer tak dobiera parametry pracy maszyny, by ostateczny produkt spełniał wszystkie założenia wymiarowo-kształtowe projektu.

N

Redukcja ilości wadliwych egzemplarzy – powtarzalność i zminimalizowanie wpływu czynnika ludzkiego przekładają się na redukcję ilości odpadów.

N

Bezpieczeństwo – operator poprzez panel sterujący wprowadza informacje do komputera. Nie bierze on bezpośredniego udziału w procesie skrawania, przez co nie występuje tu ryzyko wypadku.

Usługi toczenia CNC – dlaczego warto nas wybrać?

Specjalizujemy się w obróbce metali. W swojej pracy korzystamy z najnowszych i najskuteczniejszych rozwiązań, zwiększających powtarzalność i poprawiających dokładność. Mamy duże doświadczenie, które pozwala nam dowolnie ukształtować stal.