Gięcie detali

Home

Gięcie detali

Szybki kontakt

Kontakt

Wandy 16B
40-322 Katowice

info@krm-trade.pl

(+48) 796 369 439

Gięcie detali

Gięcie detali - zaginanie blachy | KRM Metal Working

W produkcji elementów stalowych najczęściej stosuje się kilka technik obróbki. Konieczne jest cięcie arkuszy i formowanie detali przy pomocy różnego rodzaju obrabiarek. Nie można jednak zapomnieć o zaginaniu arkuszy,  bez którego niemożliwe byłoby uzyskanie wielu pożądanych kształtów. Nasza pracownia oferuje precyzyjne formowanie blach oraz inne możliwości obróbki. Skontaktuj się z nami! Wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie.

Gięcie detali – jak to działa?

Zaginanie blachy to proces polegający na oddziaływaniu na daną powierzchnię siłą mechaniczną, której celem jest zmiana krzywizny materiału i nadanie detalowi określonego kształtu. Dzięki prasie  krawędziowej można zaginać blachy pod dowolnym kątem. Urządzenie wyposażone jest w matryce i stemple, które wskutek nacisku na arkusz blachy odkształcają powierzchnię zgodnie z potrzebami.

Operator ma pełną kontrolę nad całym procesem, na początkowym etapie wprowadza bowiem wszystkie niezbędne dane, a następnie maszyna dobiera parametry pracy, uwzględniając przy tym algorytmy. To sprawia, że ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego jest ograniczone do minimum.

Zaginanie detali – możliwości

Wybór techniki uzależniony jest od oczekiwanych efektów, grubości blachy, właściwości plastycznych materiału oraz wymagań, jakie musi spełniać gotowy produkt. Stosuje się walce, urządzenia przeciągające i prasy krawędziowe. Użycie maszyn sterowanych komputerowo pozwala uzyskać znakomitą powtarzalność i precyzję.

Etapy gięcia blachy

Zasadniczo proces składa się z trzech elementów. Oto ich lista:

    1. Gięcie sprężyste.
    2. Gięcie plastyczne.
    3. Dotłaczanie.

W tym czasie dochodzi do zwijania, wyginania, skręcania, profilowania oraz prostowania.

Zaginanie blachy – zastosowanie

Blachy stalowe są bardzo trwałym materiałem, dlatego też powszechnie stosuje się je w wielu branżach. Gięcie detali jest przydatne w zakładach produkcyjnych oraz w przestrzeniach magazynowych. Tego typu usługi są skierowane do sektorów wykorzystujących specjalnie ukształtowane kawałki blachy. Mowa tu m.in. o dekarstwie,
firmach wykonujących zadaszenia. Detale uformowane na prasach krawędziowych i walcach są też powszechnie stosowane w branży AGD i przemyśle automotive.

Gięcie blachy – zalety

Do największych zalet maszynowego zaginania blachy zaliczyć można:

N

precyzję;

N

liczne możliwości gięcia;

N

usprawnienie procesu produkcyjnego;

N

wysoką jakość;

N

mniejsze straty materiału;

N

dużą wydajność (a więc i oszczędności);

N

powtarzalność.

Zaginanie blachy – dlaczego my?

Nowoczesny park maszynowy, którym dysponujemy, pozwala na dowolne formowanie blach na prasach krawędziowych oraz innych specjalistycznych przyrządach dedykowanych.

Skorzystaj z naszej usługi gięcia detali Katowice!