Szlifowanie CNC

Home

Szlifowanie CNC

Szybki kontakt

Kontakt

Wandy 16B
40-322 Katowice

info@krm-trade.pl

(+48) 796 369 439

Szlifowanie CNC

Szlifowanie CNC	- szlifowanie precyzyjne | KRM Metal Working

W sytuacji, gdy liczy się nie tylko funkcjonalność, ale też wygląd detalu sama obróbka na tokarce lub frezarce może okazać się niewystarczająca. Z pomocą przychodzi wtedy szlifierka CNC, która zdejmując skrajnie cienką warstwę materiału, maksymalnie wygładzi daną powierzchnię.

Ta technologia oferuje wiele możliwości, o których piszemy poniżej.

Szlifowanie precyzyjne – co to jest?

Szlifowanie precyzyjne to forma obróbki, której celem jest ostateczne wygładzenie powierzchni lub usunięcie śladów powstałych w wyniku pracy noży tokarskich i frezów. Szlifowanie to przedostatni lub ostatni etap produkcji elementu. Cechą tej techniki jest bardzo niska głębokość skrawania.

Szlifowanie CNC – rodzaje

Obróbka szlifowaniem przy użyciu maszyn sterowanych numerycznie (CNC) może przybierać różne formy. Biorąc pod uwagę sposób pracy głowicy, szlifowanie dzieli się na:

N

Szlifowanie CNC na okrągło – stosuje się je przy wykańczaniu otworów lub innych powierzchni (zewnętrznych i wewnętrznych) o kształcie okręgu, które powstały m.in. podczas obróbki skrawaniem w maszynach sterowanych numerycznie.

N

Szlifowanie profilowe CNC – charakteryzuje się tym, że głowica umieszczona jest stacjonarnie
względem obrabianego elementu. Dotyczy elementów profilowanych (zwykle powierzchni płaskich), na których można uzyskać niezwykłą gładkość.

N

Szlifowanie CNC na płasko – wykorzystuje się je w podobnych przypadkach co szlifowanie profilowe. Różnica polega na tym, że w szlifowaniu na płasko obrabiany element umieszczony jest stacjonarnie, natomiast głowica jest ruchoma.

Zalety szlifowania CNC

Szlifowanie maszynowe jako finalny etap obróbki detali ma wiele zalet. Korzyści takiej obróbki to:

N

Duża powtarzalność procesu – powtarzalność jest znacznie lepsza niż przy szlifowaniu ręcznym lub za pomocą elektronarzędzi. Dzięki temu można produkować masowo identyczne elementy.

N

Możliwość uzyskania dokładności o bardzo niskich tolerancjach – szlifierka sterowana numerycznie umożliwia tworzenie detali z zachowaniem dokładności wymiarowej przy tolerancjach rzędu poniżej 0,2 mm.

N

Możliwość precyzyjnej obróbki dużych powierzchni – zaprogramowana maszyna może w łatwy sposób obrobić nawet duże powierzchnie, precyzyjnie odwzorowując założenia projektowe.

N

Możliwość kontroli całego procesu – operator wprowadza wszystkie dane i parametry do komputera. Zarówno przed rozpoczęciem procesu, jak i w jego trakcie ma możliwość wpływania na ostateczny efekt wykończenia detalu.

N

Różnorodność systemów szlifowania – szlifierki CNC to grupa urządzeń znacznie różniących się od siebie pod względem możliwości i rozmiarów. Dobór konkretnego rozwiązania do specyfikacji danego zlecenia nie stanowi żadnego problemu.

N

Elastyczność w modyfikacji projektów – przy szlifowaniu CNC można wykorzystywać dowolne prefabrykaty i inne personalizowane rozwiązania, które zwiększają niezależność operatora.

Obróbka szlifowaniem – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Choć szlifowanie zwykle kończy obróbkę skrawaniem detalu, nie powinno być przeprowadzane po obróbce cieplno-chemicznej. Wytworzona wówczas warstwa mogłaby ulec uszkodzeniu. W takim przypadku stosuje się inne formy wygładzania.

Znamy się na tym, co robimy. Profesjonalizm w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi umożliwia nam osiąganie pełnej powtarzalności i zadziwiającej dokładności.

Skorzystaj z naszej usługi szlifowania CNC Katowice!