Frezowanie CNC

Home

Frezowanie CNC

Szybki kontakt

Kontakt

Wandy 16B
40-322 Katowice

info@krm-trade.pl

(+48) 796 369 439

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC - frezowanie precyzyjne, numeryczne | KRM Metal Working

Obrabiarki skrawające od lat wykonują ciężką pracę w zakładach produkcyjnych. Postęp technologiczny sprawił, że pojawiło się mnóstwo urządzeń sterowanych  komputerowo. Przy ich pomocy można osiągnąć efekty dużo  lepsze niż te, uzyskiwane z wykorzystaniem frezarek ustawianych ręcznie. Czy to jedyny powód, dla którego  frezowanie CNC jest jedną z najpopularniejszych metod kształtowania detali? Korzyści jest więcej.

Frezowanie CNC – co to jest?

Frezowanie CNC wykorzystuje obrabiarki sterowane komputerowo. Inna nazwa to frezowanie precyzyjne lub  numeryczne, co znakomicie oddaje jakość uzyskiwanych w ten sposób detali. Układ sterowania obrabiarką może  zostać dowolnie  zaprogramowany i dostosowany do potrzeb konkretnego zlecenia.

Frezowanie precyzyjne – na czym polega?

Operator ustawia żądane parametry (m.in. pozycja narzędzia, posuw, włączenie chłodziwa, liczba obrotów  wrzeciona, przejazdy) numerycznie, po czym program komputerowy przetwarza żądanie na konkretne działanie.  Sterownik reguluje pracę frezarki, która polega na obrabianiu nieruchomego przedmiotu przez narzędzie frezarki  wykonujące ruch obrotowy.

Ostrze narzędzia ścina zewnętrzną warstwę materiału do momentu uzyskania  zaprogramowanego kształtu. Pełna automatyzacja procesu gwarantuje  doskonałą precyzję frezowania.

CNC frezowanie – do czego służy?

Zastosowanie frezarek CNC jest  praktycznie nieograniczone (o ile tylko wymagania technologiczne zostaną spełnione). Na tego typu usługi jest zapotrzebowanie w wielu branżach (m.in. reklamowa, przemysł ciężki). Ze  względu na wielkość produkcji, frezowanie  precyzyjne wykorzystywane jest w

N

Produkcji jednostkowej – to indywidualne zamówienia dotyczące unikalnych elementów, takich jak: matryce, formy wtryskowe, prototypy, tłoczniki

N

Produkcji seryjnej – mowa tu o produkcji maszyn. Przy pomocy frezowania wykonuje się części. Taka metoda obróbki daje dużą swobodę w projektowaniu i zapewnia oszczędności w budżecie.

N

Produkcji masowej – dotyczy niewielkich detali i innych produktów, przy których masowej produkcji konieczna jest optymalizacja kosztów i stałe zwiększanie tempa produkcji

Frezowanie numeryczne – zalety

Wykorzystywane przez nas obrabiarki CNC do frezowania, to technika zapewniająca wiele interesujących korzyści. Dzięki programowanym komputerowo  numerycznym obrabiarkom  przygotowywane detale cechują się doskonałą  jakością. Zalety frezowania CNC to:
N

wysoka precyzja obróbki;

N

znakomita powtarzalność elementów przy pożądanej jakości

N

mniejsze zużycie materiału;

N

doskonałe odwzorowanie założeń projektowych;

N

uniwersalność zastosowań;

N

łatwość dostosowania linii produkcyjnej

Wykorzystujemy sprzęt najwyższej klasy, którego algorytmy zostały napisane w taki sposób, by zapewnić maksymalną wydajność, nie rezygnując z jakości.

Skorzystaj z frezowania CNC Katowice!