Szybki kontakt
Kontakt
Wandy 16B
40-322 Katowice
info@krm-trade.pl
(+48) 796 369 439
Frezowanie CNC
Obrabiarki skrawające od lat wykonują ciężką pracę w zakładach produkcyjnych. Postęp technologiczny sprawił, że pojawiło się mnóstwo urządzeń sterowanych komputerowo. Przy ich pomocy można osiągnąć efekty dużo lepsze niż te, uzyskiwane z wykorzystaniem frezarek ustawianych ręcznie. Czy to jedyny powód, dla którego frezowanie CNC jest jedną z najpopularniejszych metod kształtowania detali? Korzyści jest więcej.
Frezowanie CNC – co to jest?
Frezowanie CNC wykorzystuje obrabiarki sterowane komputerowo. Inna nazwa to frezowanie precyzyjne lub numeryczne, co znakomicie oddaje jakość uzyskiwanych w ten sposób detali. Układ sterowania obrabiarką może zostać dowolnie zaprogramowany i dostosowany do potrzeb konkretnego zlecenia.
Frezowanie precyzyjne – na czym polega?
Operator ustawia żądane parametry (m.in. pozycja narzędzia, posuw, włączenie chłodziwa, liczba obrotów wrzeciona, przejazdy) numerycznie, po czym program komputerowy przetwarza żądanie na konkretne działanie. Sterownik reguluje pracę frezarki, która polega na obrabianiu nieruchomego przedmiotu przez narzędzie frezarki wykonujące ruch obrotowy.
Ostrze narzędzia ścina zewnętrzną warstwę materiału do momentu uzyskania zaprogramowanego kształtu. Pełna automatyzacja procesu gwarantuje doskonałą precyzję frezowania.
CNC frezowanie – do czego służy?
Zastosowanie frezarek CNC jest praktycznie nieograniczone (o ile tylko wymagania technologiczne zostaną spełnione). Na tego typu usługi jest zapotrzebowanie w wielu branżach (m.in. reklamowa, przemysł ciężki). Ze względu na wielkość produkcji, frezowanie precyzyjne wykorzystywane jest w
Produkcji jednostkowej – to indywidualne zamówienia dotyczące unikalnych elementów, takich jak: matryce, formy wtryskowe, prototypy, tłoczniki
Produkcji seryjnej – mowa tu o produkcji maszyn. Przy pomocy frezowania wykonuje się części. Taka metoda obróbki daje dużą swobodę w projektowaniu i zapewnia oszczędności w budżecie.
Produkcji masowej – dotyczy niewielkich detali i innych produktów, przy których masowej produkcji konieczna jest optymalizacja kosztów i stałe zwiększanie tempa produkcji
Frezowanie numeryczne – zalety
wysoka precyzja obróbki;
znakomita powtarzalność elementów przy pożądanej jakości
mniejsze zużycie materiału;
doskonałe odwzorowanie założeń projektowych;
uniwersalność zastosowań;
łatwość dostosowania linii produkcyjnej
Wykorzystujemy sprzęt najwyższej klasy, którego algorytmy zostały napisane w taki sposób, by zapewnić maksymalną wydajność, nie rezygnując z jakości.